Cote d'Azur, Francja, St.Tropez
Dodaj komentarz

St.Tropez – pożegnanie lata

Kto z nas nie oglądał Żadndarma z Saint-Tropez. Słynny posterunek policji do dziś stoi w samym centrum miasteczka, nieopodal wejścia do portu. Od lat 70-tych, gdy powstawał film – wiele się tu nie zmieniło. Miasteczko jest wciąż wakacyjną stolicą Francji dla mas turystów, a w korkach dojazdowych można utknąć na godziny.

Samo miasteczko jest nieduże, ale bardzo urokliwe; ma swój niepowtarzalny charakter. Kamienne, wąskie uliczki; masa restauracji, butików, port i duży plac z miejscami do gry w  bule. Nieopodal miasta rozciągają się najpiękniejsze plaże Lazurowego Wybrzeża i słynne plażowe kluby, jak odwiedzany przez gwiazdy Hollywood Club 55.

France’s most famous summer playground can be captured in one word: indulgence. Once the sun starts to heat its bougainvillea-draped lanes and Mediterranean beaches, mega yachts pack into the harbor, Maseratis and Bentleys prowl the cobbled streets, gazillionaires arrive by helicopter at the music-pounding beach clubs, and the Middle East royals and Asian industrialists shell out of thousands of dollars on Champagne in celebrity-packed nightclubs.

DSC_1908 DSC_1989 DSC_2036 DSC_1907st.tropez-france-3 st.tropez-france-9 st.tropez-france-8 st.tropez-france-2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s