Japonia, Kioto, Lifestyle, Momiji, Tokio
Komentarze 4

Momiji

Czerwone klony, drewniane świątynie, uliczki pełne kolorowych liści i spacerujących par ubranych w kimona.  Taka podróż w czasie i retreat w jednym.

kyoto_mimiji-014tokyo_momiji-001kyoto4kyoto_mimiji-012kyoto2kyoto_mimiji-002kyoto6kyoto_mimiji-011kyoto3tokyo_momiji-003kyoto_1tokyo_momiji-002kyoto_mimiji-008

Moją przygodę w Japonii ubarwiają też ludzie spotkani po drodze; czasem lokalsi tłumaczący mi japońską kartę (w szanujących się knajpach nie dostaniecie angielskiego menu), czasem podobni do mnie autorzy blogów; czy po prostu turyści szukający ucieczki od codzienności.

kyoto_momiji-004

Ogólnie Japończycy są życzliwi i pomocni, ale…nie mówią po angielsku! W hotelach i owszem, ale wystarczy, że wyjdziesz poza temat noclegu, czy rekomendacji – co zobaczyć – ich słownictwo się kończy albo w bardzo dużym stopniu ogranicza. Wczoraj siedziałem przy hotelowym barze i lokalsi uzupełniali brakujące słowa – japońskimi zdaniami, upewniając się przy tym, że nadążam. Jednak żadne bariery nie przeszkodziły mi w zawarciu wielu nowych znajomości!

4 komentarze

  • tastytripblog napisał(a):

   Może to być wynikiem kompresji zdjęć do mniejszych formatów. Chude zdjęcia szybciej się otwierają, ale czasem kosztem utraty jakości.

   Polubienie

   • bigmarkk napisał(a):

    Ja wiem bo sam tak robię ale moje zdjęcia nie są takie ładne jak twoje i pełnią rolę ilustracyjnà, u ciebie są wartością samą w sobie. U mnie zdjęcia maja ok. 400 KB a ile u ciebie ?

    Polubienie

   • tastytripblog napisał(a):

    To bardzo różnie. Staram sie, aby miały 1200*1200. Zdjęcia w Japonii wrzucałem na bieżąco, wykorzystując czas podróży pociągami, stąd być może słabsza kompresja.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s