Góry, Lifestyle, Polska, Rytro, Strbskie Pleso, Słowacja, Tatry, Tatrzańska Łomnica
Komentarze 4

2018. Czas start!

Nowy rok możemy uznać za dobrze rozpoczęty! Postawiliśmy przede wszystkim na ciszę, spokojne spacery i zaśnieżone widoki i dlatego wybraliśmy góry. Pierwszy tydzień nowego roku spędziliśmy w Beskidzie Sądeckim i w Słowackich Tatrach. Wybraliśmy się tam w 10 osób i w takim składzie nie mogliśmy się nudzić.

Tatry Tatrzanska Lomnica Strbskie Pleso Stary Smokoviec (1 of 7)Tatry Tatrzanska Lomnica Strbskie Pleso Stary Smokoviec (2 of 7)Tatry Tatrzanska Lomnica Strbskie Pleso Stary Smokoviec (1 of 1)

Zatrzymaliśmy się w hotelu Perła Południa – i choć na pierwszy rzut oka może wydawać się, że hotel lata świetności ma już za sobą, to musimy przyznać, że ma wiele do zaoferowania. Na uwagę zasługuje tu kuchnia, choć niewyszukana, to po prostu domowa. Placki ziemniaczane są tu niezwykle chrupiące, tak samo naleśniki z serem. Na śniadania i kolację – wybór domowych ciast. I bardzo dobre zupy! Tak naprawdę, to moglibyśmy zrezygnować z głównych dań właśnie na rzecz zup i wypieków.

Mocnym punktem hotelu jest olimpijski basen, z którego korzystaliśmy niemal codziennie. Poza basenem – sala gimnastyczna, a dla rodzin z dziećmi sala zabaw i animator. I na pewno bliskość lasu i górskich ścieżek oraz brak turystów (myślę, że jest to doskonała alternatywa dla zatłoczonego w około świątecznym okresie Zakopanego) sprawia, że jest to bardzo dobre miejsce na odpoczynek.

Tatry Tatrzanska Lomnica Strbskie Pleso Stary Smokoviec (6 of 7)Tatry Tatrzanska Lomnica Strbskie Pleso Stary Smokoviec (5 of 7)

Dojazd w Tatry zajmuje niewiele ponad godzinę – wykorzystywaliśmy ten fakt codziennie, bo o ile w Rytrze pogoda była prawie wiosenna, to na Słowacji było biało! Kolejno odwiedzaliśmy Strbskie Pleso, Tatrzańską Łomnicę i Stary Smokowiec, spacerując m.in. Tatrzańską Magistralą czy zboczami Łomnicy. Trochę żałujemy braku zimowych raków, które uchroniłyby nas przed upadkami, ale szczęśliwie skończyło się bez większych obrażeń.

Tatry Tatrzanska Lomnica Strbskie Pleso Stary Smokoviec (3 of 7)

 

4 komentarze

  1. SlodkimSzlakiem napisał(a):

    Cudowne zdjęcia i ogolnie fajna strona:).
    Słowackie Tatry i Beskid Sądecki od zawsze były naszą słabością. Słowackie Tatry może dlatego że góry wprost wylewają się na ulice i parkingi, a Beskid Sądecki bo szlaki nie zatłoczone ;). Cisza i spokój w najczystszej postaci to tylko Chatka na Niemcowej, zapraszamy do naszego wpisu o tym miejscu (https://slodkimszlakiem.wordpress.com/2016/07/21/o-chatce-innej-niz-wszystkie-beskidzkiego-zwiedzania-c-d/).

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s