Como, Lifestyle, Podróże, Przewodniki Tastytrip, Weekend, Włochy
Dodaj komentarz

Odwiedziny u Clooneya

Postanowiliśmy wpaść nieproszeni na spotkanie z Georgem Clooneyem do jego willi nad jeziorem Como. Pomysł wydał się niedorzeczny, więc z punktu widzenia weekendowej przygody – dość atrakcyjny.  Jedno było pewne: nie możemy zapukać do drzwi i ot tak wejść. Nie po to gwiazdy wydają miliony na ochronę, by można było ją w taki sposób przechytrzyć, prawda? Postanowiliśmy działać sposobem.  W miejscowości Como (nomen omen nad jeziorem Como) znaleźliśmy knajpę The Marketplace, w której podobno jada nasz bohater. Pomyśleliśmy, że w porze lunchu najprędzej będzie można go przypadkowo spotkać. Zamówiliśmy po jednym daniu, które było niezwykle smaczne, ale niewątpliwie wycenione na kieszeń Georga. Mimo tak śmiałej inwestycji, tego dnia los nam nie sprzyjał i chłopak wybrał inne miejsce na posiłek. Na szczęście lokalsi sprzedali nam kolejny trop!

Italy_Como_Włochy (1 of 19)Italy_Como_Włochy (2 of 19)Italy_Como_Włochy (3 of 19)

Złapaliśmy super szybki autobus linii C30 i ruszyliśmy do miejscowości Cernobbio. Położona w niej zabytkowa Villa d’Este jest znana  z zamkniętych przed publicznością ogrodów i spektakularnej kawiarnii z widokiem na jezioro. Z dala od wścibskich tłumów wypoczywają tu amerykańscy celebryci, czy maklerzy z city po wypłacie rocznego bonusa  (taka włoska wersja naszego hotelu Bryza). Przewidywaliśmy, że tego popołudnia spędza tu  czas nasza gwiazda. Samo wejście na teren obiektu było wyzwaniem, ponieważ nie byliśmy gośćmi hotelowymi (pokoje w cenie 4000 zł/ noc przewyższają wielokrotnie budżet naszej wyprawy i to z przelotem włącznie). Jednak dzięki mailowi, napisanemu jeszcze w autobusie, drzwi do rezydencji zostały przed nami uchylone (ciekawi jesteście co było w mailu? Zapraszamy na priv).

Italy_Como_Włochy (8 of 19)Italy_Como_Włochy (10 of 19)Italy_Como_Włochy (7 of 19)Italy_Como_Włochy (2 of 6)Italy_Como_Włochy (14 of 19)Italy_Como_Włochy (13 of 19)Italy_Como_Włochy (5 of 6)Italy_Como_Włochy (11 of 19)Italy_Como_Włochy (3 of 6)Italy_Como_Włochy (4 of 6)Italy_Como_Włochy (9 of 19)

Sama Villa zrobiła na nas mieszane wrażenie. Ogród wart pielgrzymki, kawa więcej niż znakomita (ale gdzie można wypić słabą we Włoszech, heh?).  Niestety Georga ani śladu. Postanowiliśmy poczekać na miejscu, przechadzając się w stronę wodospadu, czy ruin opuszczonego zamku.  Napotkany po drodze ogrodnik, podpowiedział nam, że George pływa najczęściej po jeziorze swoją motorówką. Nie tracąc więc czasu, ruszyliśmy do przystanku wodnego autobusu i za cenę 4 euro płynęliśmy z nadzieją realizacji naszych planów…

Italy_Como_Włochy (19 of 19)Italy_Como_Włochy (15 of 19)

Tu jednak stawiamy kropkę, bo zdajemy sobie sprawę, że gdybyśmy spotkali aktora i uścisnęli mu dłoń, nasze statystyki blogowe poszybowały by w górę.  Jesteśmy jednak z Wami szczerzy i obiecujemy, że za rok wrócimy z nowymi podpowiedziami na dalsze poszukiwania.

Italy_Como_Włochy (6 of 6)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s