Góry, Kasprowy Wierch, Lifestyle, Polska, Tatry, Weekend, Zakopane
Dodaj komentarz

Zima czy wiosna?? Czyli Tatry w kwietniu.

Tatry są jak magnes.  Kasprowy Wierch zachwyca każdą porą roku, ale ten jeden moment, gdzie można spacerować w koszulce na krótki rękaw i butach w śniegu jest mocno odklejony od rzeczywistości. Widzisz zimę, czujesz wiosnę!

Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (1 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (3 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (9 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (6 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (27 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (11 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (10 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (4 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (8 of 28)

Schodząc z Kasprowego w Dolinę Chochołowską spotkacie krokusy! Zieleń jest najbardziej intensywna w roku, tak jakby rośliny składały się jedynie z czystego chlorofilu.

Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (18 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (13 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (19 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (20 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (12 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (25 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (17 of 28)

Jeżeli wybierać schronisko od kuchni (ciekawe czy ktoś prowadzi taką klasyfikację?) to byłby to Murowaniec. Wszystko przyrządzone w punkt, jak w dobrej restauracji. Miły kontrast dla porównania ze schroniskiem nad Morskim Okiem, gdzie zupa z kostki, a placki z proszku… Choć będąc fair, szarlotka w obu – nad Morskim i w Murowańcu – dają radę!

Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (16 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (14 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (15 of 28)

Będąc w Murowańcu warto nieco zboczyć z trasy i wspiąć się pod Czarny Staw Gąsienicowy. W kwietniu jeszcze zamarźnięty, ale i tak robi wrażenie.

Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (24 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (7 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (28 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (26 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (21 of 28)

Uwieńczeniem dnia wędrówki (o ile mielibyście po Kasprowym niedosyt) będzie wejście na Sarnią Skałę. Cała trasa to prawie 30 km górskich ścieżek potrafiących namieszać w głowie jak dobry film.

Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (23 of 28)Zakopane_Tatry_Góry_Murowaniec_Kasprowy (22 of 28)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s