Apulia, Foodie, Lifestyle, Morze, Plaża, Podróże, Włochy
Dodaj komentarz

Powrót do Apulii

Kolory Apulii to zieleń oliwek, szmaragd morza, czy czerń wysuszonej słońcem ziemi. Smaki to owoce morza, dojrzałe pomidory, ręcznie robiona burrata i kawa, która w tej części Włoch potrafi być mocna. Palety smaków i kolorów są dla nas najmocniejszym magnesem do powrotów.

Apulię kochamy za minimalizm rozumiany jako prostota. Widzimy ją na talerzach; we wnętrzach masserii; w uśmiechu ludzi i w ich niewymuszonym spokoju – który gdzieś indziej byłby odebrany jako totalny luz.

Krewetki z grilla, podane z oliwą i bułką są najlepszym przykładem, a restauracje takie jak L’oasi del Riccio oraz Il principe del mare, dostarczają więcej zmysłowych doznań niż niejedna knajpka z gwiazdką…

Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (1 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (1 of 13)

Prostotę i spokój odkryliśmy już na początku wyjazdu w maleńkiej miejscowości Patù i ukrytym w jej centrum apartamencie A Patù in Corte. Była to doskonała baza wypadowa do plażowania (parę minut autem od piaszczystych plaż Maldives del Salento). W miejscowości znajdziecie dwa bary, warzywniak, market, piekarnię, pizzerię i restaurację, oraz mały rynek, gromadzący co wieczór lokalsów.

Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (6 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (8 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (9 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (10 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (7 of 29)

Wyobraźcie sobie najpiękniejszą piaszczystą plażę z folderów turystycznych. To właśnie ona rozciąga się na zachód od Patù. Na wschód z kolei przeważają plaże skaliste, ostre klify, które majestatycznie wystają z niebieskiego bezkresu.

Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (12 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (3 of 29)

Spokój Patù zdradziliśmy dla designu! Jakość plus minimal były zawsze magnesem do wyboru przez nas noclegów. Trochę żałuję, że na portalach turystycznych można wybierać hotele po ilości gwiazdek, a nie po opcji „minimal” 😉 Gdyby tak było, jednym z pierwszych rezultatów wyszukiwań byłyby Masseria Moroseta, czy wybrana tym razem przez nas  Masseria Mo, położona w miejscowości Galatina.

Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (2 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (3 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (16 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (4 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (13 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (17 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (5 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (11 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (10 of 29)

Co tu dużo pisać, spodobałoby się tu Wam! A gdybyście mieli chęć porzucić lenistwo na rzecz dalszego zwiedzania, ruszajcie do miejscowości  Santa Cesarea Terme oraz Tricase. Znajdziecie tam baseny termalne z wodą o właściwościach przebijających wszelkie apteczne kosmetyki, czy naszym zdaniem najlepszą tawernę rybną w południowych Włoszech…

Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (21 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (23 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (24 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (13 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (20 of 29)

Taverna del Porto warta jest osobnej wycieczki, skądkolwiek przybędziecie. Nie odmawiajcie sobie wina i deseru. Wszystko czego próbowaliśmy było obłędnie pyszne!

Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (29 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (6 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (7 of 13)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (28 of 29)Włochy_Italy_Apulia_Puglia_Holiday (26 of 29)

A już niebawem zabierzemy Was promem do Chorwacji. Zobaczymy Dubrownik oraz nieodkrytą przez masową turystykę wyspę Lopud. Zaglądajcie!

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s