Austria, galeria, Lifestyle, Sztuka, Weekend, Wiedeń
Dodaj komentarz

Wow Wiedeń!

Pomysł na wypad do Wiednia przyszedł niespodziewanie. Mój przyjaciel Krzysiek wysłał mi na messengerze konkretną wiadomość: „Raf – Chagall, Kirchner,  Klee,  Klimt, Matisse,  Miro,  Munch,  Picasso,  Schiele i Bacon pod jednym dachem. Dowiezione. Jedziemy!”. Nie wahałem się ani minuty, zabukowałem nam LOT i kilka dni później znaleźliśmy się w Austrii.

Heidi Horten, kolekcjonerka i autorka wystawy – w przypływie dobrego humoru kupiła kilka obrazów na aukcji. Impreza wciągnęła ją na tyle, że gromadzenie sztuki zmieniła w nawyk. W przeciwieństwie do bohatera filmu „Kolekcjoner”, postanowiła nie trzymać prac w domu, a pokazać je całemu światu; no może przesadzam – mieszkańcom Wiednia i turystom, na czym skorzystaliśmy.

Wiedeń_Vienna_Wien (8 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (9 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (31 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (12 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (16 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (15 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (29 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (13 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (14 of 32)

Będąc w Wiedniu, Krzysztof przyciągał uwagę eleganckich kobiet; a to o tyle istotna sytuacja, że to kawaler na wydaniu 😉 Co nieprzypadkowe, mnie bardziej od lapidarnych konwersacji zachwycały wiedeńskie uliczki i zabytki; a już bez reszty pochłonęła mnie lokalna kuchnia…

Wiedeń_Vienna_Wien (25 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (26 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (30 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (28 of 32)Wiedeń_Vienna_Wien (32 of 32)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s