Lifestyle, Morze, Przewodniki Tastytrip, Weekend, Wenecja, Włochy
Komentarz 1

Nie wrócę do Wenecji…

Przynajmniej do kolejnego razu 😉

Z nawykami już tak jest, że łatwo wypadają nam spod kontroli; moim nałogiem podróżniczym są powroty do Wenecji – a w konsekwencji pytania znajomych – dlaczego wybieram to samo, jak wokół tyle fajnych miejsc… No właśnie – czemu?

Wjazd pociągiem do miasta robi robotę; po obu stronach okna woda, po której wydaje się jechać pociąg; drobiazg – ale szczegóły mają znaczenie.

Venice_Wenecja_Włochy_Italia (1 of 36)

W opcji z przylotem bezpośrednim, do miasta trafiamy taksówką wodną / wodnym tramwajem i jednym z pierwszych widoków są kamienice wokół Canale Grande.

Venice_Wenecja_Włochy_Italia (23 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (24 of 36)

Hotele w Wenecji słyną ze zwalających z nóg cen. Jednak zdarzają się też takie jak Hotel Flora, który łączy w sobie wenecką atmosferę, świetne położenie i akceptowalny koszt noclegu.

Venice_Wenecja_Włochy_Italia (20 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (8 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (10 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (26 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (21 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (9 of 36)

Miasto żyje kulturą. Nie mam na myśli tylko tych znanych galerii, jak Plazzo Grassi, czy kolekcja Peggy Guggenheim – ale przede wszystkim niepowtarzalne wystawy czasowe rozrzucone w kamienicach po mieście; koncerty, eventy, pokazy… biennale i festiwale. Żaden z naszych wyjazdów nie był podobny i mam wrażenie (trzeba to sprawdzić sic!), że nawet cotygodniowe powroty, różniłyby się od siebie.

Venice_Wenecja_Włochy_Italia (15 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (18 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (6 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (4 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (32 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (22 of 36)

Niemal każda kamienica opowiada inną historię właścicieli; wiele z nich kryje prywatne ogrody – schowane przed wścibskimi turystami. Niektóre z dzielnic tętnią studenckim życiem, a wokół otwierają się nowe knajpki.

Venice_Wenecja_Włochy_Italia (13 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (35 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (2 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (3 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (7 of 36)Chociaż trudno w to uwierzyć, w miejsca turystyczne zaglądamy rzadko i zwykle w godzinach porannych lub późno-wieczornych. Mamy tu też swoje perełki, w których czujemy się już jak domownicy 😉

Venice_Wenecja_Włochy_Italia (16 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (19 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (28 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (33 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (30 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (31 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (5 of 36)

Zawsze marzyłem o tym, aby tu mieszkać (trzymajcie kciuki!). Teraz już chyba nieco bliżej do odpowiedzi na pytanie: dlaczego? 🙂

Venice_Wenecja_Włochy_Italia (29 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (34 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (36 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (25 of 36)Venice_Wenecja_Włochy_Italia (14 of 36)

1 komentarz

  1. Pingback: Męski wypad do Włoch | Tastytrip

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s